Aksiyon ve Dram
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 DOTON [TOPRAK] JUTSULARI

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Uzumaki Naruto
Genin | Admin | NPC
Genin | Admin | NPC
Uzumaki Naruto

Mesaj Sayısı : 10
Kayıt tarihi : 16/01/12

MesajKonu: DOTON [TOPRAK] JUTSULARI   Perş. Ocak 19, 2012 1:01 pm


  Seviye : 'D'

  Shinjuu Zanshu no Jutsu:
  Bu teknik ile kullanıcı yer altında hareket eder ve rakibi ayağından yakalayıp yer altına çekerek sürpriz bir saldırı yapar.

  Seviye : 'C'

  Dochuu Eigyo: Oboro Bunshin ile kullanılabilen bir tekniktir. Oboro Bunshinlerin gölgesinde saklanan gerçek kullanıcı rakibine sürpriz bir şekilde yer altından çıkarak saldırır.

  Dochuu Senkou: Gerekli el mühürleri yapıldıktan sonra kullanıcı yerin altına batar ve yer altında hareket etmeye başlar.

  Doro Gaeshi: Yere vurulan iki el bir insan boyundan biraz fazla defansif bir duvar oluşturur. Bu duvarın çok sağlam olduğunu söylemek mümkün değildir.

  Doro Houshi: Gerekli el mühürleri yapıldıktan sonra kullanıcı çamur akan bir akarsu oluşturur. Bu sayede rakibin hareketlerini kısıtlayan kayıcı bir çamur kütlesi oluşur.

  Doryuu Taiga: Gerekli el mühürleri yapıldıktan sonra rakibin durduğu alandan itibaren zemin çamura dönüşür ve çamurdan bir nehir haline gelir.

  Doryuusou: Gerekli el mühürleri yapıldıktan sonra mızrak şeklinde kayalar yerden rakibe doğru uzar.

  Ganchuusou: Kullanıcı yerden yükselen ve hedefine saplanmaya çalışan mızraklar çıkarır.

  Gansetsukon: Kullanıcı bu jutsu ile yakınındaki bir kayayı parçalar ve onu şekillendirerek bir mızrak oluşturur. Bu mızrak rakibe fırlatılabilir.

  Moguragakure no Jutsu: Bu teknik sayesinde kullanıcı yerde bir oyuk açar ve kendini burada gizler. Bu teknik saldırılardan kurtulmak için veya yer altında hareket etmek için kullanılabilir.

  Retsudo Tenshou: Bu teknik kullanıcıya yakınındaki kayaları kontrol etme imkanı sağlar. Gerekli el mühürleri yapıldıktan sonra avuç içi yere vurulur ve sonrasında ise kayalar çalkalanmaya, bükülüp kırılmaya başlar. Bu kayalar tekniğe maruz kalana saldırır ve onları ezmek için kullanılır!

  Seviye : 'B'

  Domu:
  Gerekli el mühürleri yapıldıktan sonra kullanıcı vücudunu sertleştirir. Bu durum ise hem defansı artırır hem de kolların daha güçlü saldırılar yapmasına imkan sağlar.

  Doryou Dango: Eller yere vurulduktan sonra kullanıcı yerden oldukça büyük bir kütle çıkarırı ve bunu rakibine fırlatır. Bu kaya parçası ise önüne gelen her şeyi dümdüz edebilir!

  Doryuudan: Gerekli el mühürleri yapıldıktan sonra kullanıcı daha evvel Doryuu Taiga ile oluşturduğu çamur nehrinde bir ejderha oluşturur. Oluşan bu ejderha ise ağzından bir hayli hızlı olan çamur parçacıkları fırlatır.

  Doryuu Heki: Gerekli el mühürleri yapıldıktan sonra kullanıcı ağzından önünde tam bir çizgi oluşturacak şekilde çamur kusar. Daha sonra bu çamur büyür ve çamurdan bir duvar haline gelir.

  Doryuu Jouheki: Gerekli el mühürleri yapıldıktan sonra büyük bir alanı kaplayan zemin çöker.

  Doryuu Katsu: Gerekli el mühürleri yapıldıktan sonra kullanıcı bir elini yere koyar. Elini koyması ile beraber yer yükselmeye ve ikiye ayrılmaya başlar. Kullanıcı elini yerden kaldırdığında bu ayrılma da sona erer.

  Doton Kekkai • Dorou Doumu: Kullanıcı yere iki elini vurduktan sonra yerden rakibi çevreleyen bir kütle çıkarır. Kubbe şeklinde bu yapının içine hapsolan rakibe karşı kullanıcı, ellerini bu kubbeye yapıştırır ve bu sayede hapsolmuş olan rakibin chakrasını emerek kendi vücuduna geçirmeye başlar. Aynı anda kullanıcı kendi chakrasını bu kubbeye vererek oluşabilecek herhangi bir zararın önüne geçer. Chakra bir zarar oluşmuş ise onu tamir eder. Böylece rakibin içeriden çıkması çok daha zor bir hal alır. Kubbeye iletilen chakra kullanıcıdan uzaklaştıkça zayıflamaktadır. Bu yüzden de kullanıcının tam tersi olacak taraftan, yani kullanıcıya uzak olan taraftan yapılacak bir saldırı ile kubbeden kurtulmak mümkün olabilir.

  Ganban Kyuu: Gerekli el mühürleri yapıldıktan sonra kullanıcı kaya levhalar oluşturur. Bu levhalar (kütleler) yerden yükselir ve rakibi ezmek için birleşir.

  Ganchuurou no Jutsu: Gerekli el mühürleri yapıldıktan sonra kullanıcı, yerden rakibi çevreleyen kaya sütunları çıkartır.

  Iwa Yado Kuzushi: Bu teknik kullanıcının yakınında bulunan kayaları, taşları kontrol etmesine imkan tanır. Mağara gibi alanlarda oldukça etkili bir tekniktir. Teknik kayaları bulundukları yerden gevşetir ve rakibin üstüne yağmasına (düşmesine) olanak tanır.

  Iwagakure no jutsu: Bu teknik kullanıcının etrafındaki kayalar ile birleşmesini, harmanlanmasını sağlar. Bu durum ise kullanıcının görünmeden hareket etmesine olanak tanır. Dikkat, arka plan kaya olmak zorundadır, aksi takdirde teknik hiçbir işe yaramaz!

  Kouka Jutsu: Bu teknik ile kullanıcı vücudunu kaya ile örter. Defansif olarak işe yarayan bu teknik, aynı zamanda kollardan kayadan oluşan dikenler çıkararak ofansif anlamda da işe yarar.

  Tsuchi Kairou: Kullanıcı iki yumruğunu sertçe yere vurduktan sonra zemin rakibi içine hapsedecek şekilde yerden yükselir.

  Yomi Numa: Gerekli el mühürleri yapıldıktan sonra rakibin altında, onu içine doğru çeken büyük bir bataklık oluşur.

  Kuchiyose • Tsuiga no Jutsu: Bu teknik için kullanıcı ilk olarak parşömene sahip olmalıdır. Sonrasında ise takip ettirilecek olan rakibin kanına ihtiyaç vardır. Bu kan parşömen sürüldükten sonra gerekli el mühürleri yapılır ve parşömen yere vurulur. Bu ise kullanıcının sahip olması gereken köpek summonlarını rakibe saldırtır. Mükemmel koku alma duyularından dolayı rakibi kolaylıkla yakalayabilirler. Bu sayede kullanıcının rakibini göremiyor olsa dahi takip edebilmesini sağlar. Köpekler rakibi ısırarak, yakalayarak etkisiz hale getirir.

  Arijigoku:Gerekli el mühürleri yapıldıktan sonra kullanıcı rakibin altında koni şeklinde bir krater oluşturur. Bu dönen tabaka ise rakibi toprağın altına çekerek onu hapseder ve boğulmasına neden olur.

  Seviye : 'A'

  Otoshi Buta:
  Gerekli el mühürleri yapıldıktan sonra gökyüzünden bir hayli büyük bir kütlenin rakibe doğru düşmesini sağlar.

  Seviye : 'S'

  Uitenpen:
  İlk olarak kullanıcının elinde bir yeryüzü dizaynı bulunmalıdır. Daha sonra kullanıcı bu dizaynı gerçeğe dönüştürür. Eğer elde bir dizayn olmadan bu teknik kullanılır ise yerden bir hayli büyük bir toprak kütlesi ortaya çıkar.

_________________
'Asla pes etmek yok !
Çünkü; bu benim ninja yolum. '


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
DOTON [TOPRAK] JUTSULARI
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
NA RU TO  :: Role Play Giriş :: Naruto Rehber :: Jutsular [ Teknikler ]-
Buraya geçin: